< HOME
< HOME < HOME
< HOME
< HOME
< HOME Uudised    Järgmine pidu    Mixid    Foorum   Pildid    Ajalugu    Resident DJ-s    Lingid    Kontakt  


NATURE ONE 09 - underground dance elab fantastiliselt!
  DJ Kolzar & DeeJay Aav-"Music Is Our Freedom" Max b.Grant &Djanny remix ,ilmus Max'i uue "HS Cops 2007" vinüüli B-poolel üle maailma!
  DJS IN THA MIX VOL.5 TRACKLIST
  DJ'S IN THA MIX VOL.4 TRACKLIST SIIN
  KOLZAR & AAV p. FREEDOM FAMILY - Music Is Our Freedom
  TIESTO MÄNGIS SUPERSETI CU BASE'IL 12.03.05





NATURE ONE 09 - underground dance elab fantastiliselt!
2009-08-06 12:56:51

Juba 15 aastat lõpeb juuli ja algab august hea elektroonilise tantsumuusikasõbra jaoks Nature One üritusel Pydna raketibaasis.
Ja sel aastal koos 61,000 viisaka, hästi muusikateadliku ning kultuurse- ja samasuguste muusikahuvidega 20-35 aastaste noortega.
Ning see oli kogu Nature One ürituste ajaloo publikurekord. Praeguse majanduskriisi ajal siis...
Hoolimata sellest, et Baltikum vaevleb ikka veel suurenevais raskustes, ei paistnud vana head Saksamaad küll miskit ahistavat - rahvas tarbis rohkem kui kunagi varem ning pidulisi, kes jaksasid kallist piletit osta, oli ju ka enim.
Ja kultuur elab sealmail täiega - noored teavad ja naudivad muusikat, mida pakuvad neile DJ-d. Underground dance, saaks selle kokku võtta. Ning veelkord nägime, et vana hea Saksamaa teab ülimalt hästi, mis on techno. Saksamaa ongi ilmselt üks maailma parimad techno-riike. Techno-telk ehk Century Circus arena oli pidevalt lahtioleku ajal fully packed!
Carl Cox hullutas natureonelasi ikka täiega - see mees tõestas veelkord, et on ikka ihaldusväärne legend.
Ja muidugi Sven Väth, kes üllatuslikult oma seti lõpetas Michael Jacksoni Thirlleri originaalversiooniga (ilmselt jääb see ainsaks korraks elus, mil antud laulu nii võimsa ja kvaliteetse heliga kuulen).
Ja muidugi sakslaste oma noor aga juba väga hinnatud techno-DJ Felix Kröcher - mees pani reedel oma setiga techno-telgis sellise punkti, et publik oli oimetu!
Open Air Arena oli lihtsalt väga suur ja meeletult hi-tech lahendustega - lasereid oli pillutatud kui seemneid mulda, ülivõimas tulemasin, liikuvad prozed (min. 70 tk) ning üles-alla liikuvad ringtrassid - see tekitas müstilise tunde koos moodsa muuskaga suveöös.
Pealava hullutas maailma tippudega - Paul Van Dyk, Armin Van Buuren, Ferry Corsten, Deadmau5, Moguai ja kohalikud staarid tõmbasid publikumi täiega. Ning rahvas elas kaasa väga energiliselt.
Lisaks meeletul hulgal väiksemaid lavasid ja telke ning muidugi olid endised raketishahtid täitunud erineva elektroonilise muusika ja tantsivate noortega.
Ning veel üks pisike detail: olles näinud siinkandis endisi sõjaväerajatisi ning nüüd ka nn. endise vastasleeri oma, ei teki enam kahtlusi, kumb oleks potentsiaalse konflikti võitnud. Juba kogu ehitiste kvaliteedi ja planeeringu vahe on kolossaalne - sealne raketibaas ei meenuta ligilähedaseltki siinseid "lennujaamu" (tegelikult koledaid varemeid).

Kultuur
Nauditav on näha korraliku koduse kasvatusega noori pidulisi, mis sest et nad on vahel natuke või vahel rohkem purjus - käitumisoskus ja viisakus säilivad isegi sellises olekus. See kõik teeb üritusel rahva seas viibimise väga meeldivaks, mis sest, et ruumi tuleb jagada 61,000 inimesega. Trügida tuleb ka osata kultuurselt (versus Moby kontsert Tallinna Lauluväljakul...), mitte teisi pikali tõugates.
Kui kellegile kogemata jalapeale astusin, siis too naeratas ja vabandas ise!!!! Meie kultuuriruumis on see täiesti arusaamatu (siin "sõidetakse lõuga" kohe).
Ja üldse - inimeste isiklik ruum on Saksamaal väiksem kui eestlastel ning hämmastabki oskus ka kätega vehkides oma "piiridesse" jääda ja teise oma austada.
Aga eks kõige alus on ikkagi maast madalast kasvatatud siiralt lugupidav suhtumine teistesse inimestesse. Igal pool näed sõbralikkust ka kõige ohtlikumana tunduva välimusega inimeste juures. Ning naljakas ent tõsi - selline suhtumine tuleb ka neile endile sarnaselt tagasi - mida külvad, seda lõikad.
Ühesõnaga - naeratavaid (heaoluühiskonna) lõbusaid ja ülemeelikuid 20-35 (!) aastaseid häid reiviinimesi oli terve Pydna raketibaas täis tervel weekendil.
Pagana hea üritus oli, pagana hea muusika oli, pagana head inimesed olid!

Club Unlimitedi team Erlend Aav, Urmas Kolsar, Margus Palatu ja Mariann Kilg külastasid 31.07-02.08 Nature One-i Saksamaal.

Nature One - Smile Is The Answer 2009, Pydna, Germany
www.nature-one.de (vaata videoid ja pilte)